Nejnovější obrazová publikace z Vlašimska

publikace Toulky Vlašimskem                    Toulky Vlašimskem

"Toulky Vlašimskem"

Vážený čtenáři,

    publikace „Toulky Vlašimskem“ nabízí pohled do kraje pod horou Blaník. Dotčená oblast je přibližně vymezena kruhem o průměru asi 30 kilometrů se středem ve městě Vlašim. Souřadnice GPS uvedené v obsahu knihy u každého snímku přesně popisují stanoviště autora v okamžiku pořízení jednotlivých záběrů. Polohu stanoviště fotografové prozrazují jen neradi, neboť výběr vhodného místa pro pořízení záběru je velmi důležitým předpokladem pro získání působivého snímku. Lokalizace stanoviště souřadnicemi GPS nabízí zájemcům možnost snadno zopakovat vybraný záběr svým fotoaparátem třeba za ještě příznivějších podmínek. Nabízí se také možnost posoudit, jak se pohled změnil za rok, dva či deset let. Současné vesnice a městečka hyzdí až neuvěřitelné množství drátů a sloupů elektrického vedení a často již nevyužívaného telefonního rozvodu. Ani volná krajina není nezadrátovaná. Tím cennější je GPS informace, kde najít ještě co nejméně narušený výhled. Textová příloha v poznámkách obsahuje základní informace získané na obecních úřadech, z archivu Muzea Podblanicka, literatury letité i nové a z četných internetových stránek.

    Výběr snímků nebyl podřízen ani historické hodnotě snímaného objektu, ani komerčním zájmům, ale jen důrazu na estetické cítění. Proto kolekce obsahuje snímky historických staveb, obnovených vesnických stavení, chátrajících budov, ale i stromů, cest, vodních ploch a krajinných panoramat. Obrazy jsou řazeny abecedně podle názvu místa, kde byly pořízeny.

    Každým obrazem knihy chtěl autor navodit příjemné pocity z celků i detailů kraje kolem Vlašimi, nabídnout vnímavému čtenáři a třeba i návštěvníkovi průvodcovskou pomoc při toulkách za pohledy známými i teprve objevovanými. Ať čtenář sám laskavě posoudí, nakolik byla tato snaha naplněna.

 

Náhledy stránek:

Vlašimská brána Borovnice - kostel sv. Petra a Pavla Předbořice Litichovice Blaník od Křížova Vlašim - park U Chalup Vlašim

Doporučená cena knihy je 299,-
Knihu lze zakoupit za doporučenou cenu například v knihkupectví ve Vlašimi.

Objednat je jí možno i prostřednictvím emailové adresy vivaclav@email.cz. Do předmětu zprávy napište OBJEDNÁVKA. Kniha Vám bude dodána na dobírku poštou za cenu 200,- Kč plus poštovné. Po domluvě je možný i osobní odběr.

(Knize předcházel film, který obdobně prezentuje krásu kraje pod horou Blaník.)